Góra Śląska - Kolejny oddział szpitala do likwidacji
27.05.2017
 
W galerii:

GÓRA   Kolejny oddział szpitala do likwidacji
2015.09.21 goraslaska.net.pl

Tylko do końca roku w szpitalu w Górze będzie działał oddział wewnętrzny. Z nowym rokiem, podobnie jak funkcjonujące do 1 października oddziały ginekologiczno-położniczy oraz chirurgiczny zostanie zlikwidowany.


Jak można przeczytać w portalu elka starosta powiatu górowskiego postępowaniem spółki PCZ S.A. czuje się oszukany. Okazało się bowiem że będąca w upadłości spółka nie zamierza wywiązać się z zapisów w umowie odnośnie zapłaty rat za szpital, jak również gwarancji funkcjonowania szpitalnych oddziałów. Starostwo otrzymało dotychczas 1.335.000 złotych należności z tytułu zapłaty za sprzedaż szpitala z łącznej kwoty 5.000.000 złotych. I żadnych dodatkowych pieniędzy nie należy się spodziewać, bowiem jak się okazuje majątek spółki PCZ wynosi 3000 złotych. Nie można również liczyć na zapłatę kary umownej za zamykane oddziały – w kwocie 1.000.000 złotych za każdy oddział. Tylko na zaspokojenie świadczeń pracowniczych potrzebna jest kwota 700.000 złotych.Budynki szpitala przejęła inna firma (RASS S.A. z Wrocławia), która dzięki odpowiednim zapisom nie odpowiada za zadłużenie spółki PCZ. Hipoteka budynków przy ulicy Hirszfelda została obciążona na kwotę 15.000.000 złotych.

Gdzie będą leczyć się pacjenci z Góry?

Zacytujmy komunikat ze strony starostwa powiatowego w Górze:

Narodowy Fundusz Zdrowia jako płatnik świadczeń medycznych informuje, że z dniem 1 października 2015 r. szpital w Górze zaprzestaje prowadzenia oddziału chirurgicznego oraz oddziału ginekologiczno-położniczego.

W związku z obowiązkiem zabezpieczenia bezpłatnej opieki medycznej na tych oddziałach, NFZ podpisał umowy na świadczenie leczenia dla mieszkańców powiatu górowskiego z następującymi placówkami medycznymi:
• Głogowski Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Głogowie, ul. Tadeusza Kościuszki 15, Głogów;
• Regionalne Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lubinie, ul. Generała Józefa Bema 5, Lubin.
Przypominamy, że pacjenci mają prawo wyboru szpitala, który ma podpisaną umowę z NFZ i mogą wybrać dowolną placówkę na terenie Polski. Do szpitala pacjent jest przyjmowany na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego lub leczącego prywatnie, bez umowy z NFZ.W stanach nagłych świadczenia zdrowotne są udzielane pacjentowi bez wymaganego skierowania.
W związku z tym pacjenci mogą również być kierowani na leczenie szpitalne do najbliższych dla powiatu górowskiego terytorialnie szpitali a więc:
• - Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, ul. Jana Kiepury 45, 64-100 Leszno;
• - Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o., ul. Generała Grota-Roweckiego 6, 63-900 Rawicz;
• - Nowego Szpitala Sp. z o.o. we Wschowie, ul. Księdza Kostki 33, 67-400 Wschowa.


Mieszkańcy posiadający własny środek lokomocji jakoś sobie poradzą. Co z osobami starszymi i biedniejszymi skazanymi na komunikację publiczną? Zobaczmy ile połączeń oferuje PKS.

Lubin – brak połączeń
Głogów – 2 połączenia na dobę (brak połączeń w niedzielę)

A więc aby skorzystać z propozycji oferowanych przez starostwo powiatowe w Górze i NFZ najlepiej od razu przeprowadzić się do Lubina lub Głogowa. Niewiele lepiej wyglądają kolejne propozycje – Rawicz, Wschowa i Leszno (gdzie wielu rdzennych mieszkańców po prostu nas górowian sobie nie życzy). A trzeba również zauważyć że ponad połowa mieszkańców powiatu musi jeszcze dostać się do Góry, co skutecznie ogranicza im ilość kolejnych połączeń. Tak więc pacjencie – radź sobie sam.

Rawicz – 2 połączenia na dobę (brak połączeń w niedzielę)
Wschowa – 2 połączenia na dobę (1 połączenie w niedzielę)
Leszno – 19 połączeń na dobę (1 połączenie w niedzielę)


Mam nadzieję że wszyscy pacjenci poszkodowani powyższą sytuacją oraz w większości już byli pracownicy szpitala będą wiedzieli komu odpowiednio podziękować w kolejncyh wyborach samorządowych.


Komentarze:
1. Dodane przez: ~andy, w dniu: 22.09.2015 10:02:46 IP: *.dyn.telefonica.de
co nam przyjdzie z podziekowan przy urnach ...? co z tego ze nie wybierzemy tego czy innego barana jak juz jest po wszystkim ? podziekowac im powinien najpierw prokurator a pozniej klawisz w Rawiczu.Tylko ze to jest Polska wiec wiadomo jakie sądy ..itd,,,,itd...
2. Dodane przez: ~WZ, w dniu: 22.09.2015 10:52:39 IP: *.internet.cyfrowypolsat.pl
Piotrek, taki mądry facet jesteś, tak wysoko zaszedłeś, a ludzie Cię znienawidzą za tak rażącą pomyłkę. A Twoje dzieci będą w szkołach wytykane palcami. Zobaczysz. Zobaczysz, jak z czasem zaczną bać się wychodzić do szkoły, bo będą czuły się szykanowane. Za Twoje błędy Piotrek. I nie szukaj wtedy winy u innych. Szukaj jej u siebie i swoich kolegów.
3. Dodane przez: ~Leon, w dniu: 30.01.2016 18:05:26 IP: *.cable.rogers.com
Kto zawarl taka kretynska umowe.Jawne oszustwo,moze jeszcze wlascicielami RASS SA,sa wlasciciela PCZ SA,albo ktos z rodziny.


Podziel się opinią na temat wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
 • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
 • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
 • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 • Twoje IP to: 54.198.28.190 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.

 • Prognoza pogody Góra
  Widget Pogodowy
  YoWindow.com Forecast by yr.no


  wyniki


  wyniki


  Więcej sond

      Reklama    

  stat4u